Studio inXile (The Bard’s Tale, Hunted), které se zhruba před rokem vrhlo na Kickstarter se hrou Wasteland 2 a do dnešního dne vybralo $2 933 252, se na Kickstarter vydalo znovu. Tentokrát s duchovním nástupcem Planescape: Torment.

http://blogs-images.forbes.com/erikkain/files/2013/03/torment-dragons.jpg

Torment: Tides of Numenera bude isometrické RPG, zasazené do světa stolní hry Numenera (podobnost s jednou českou hrou čistě náhodná), kterou vymyslel jeden z vývojářů. Torment nemá být pokračováním kultovního Planescape: Torment. Hra bude mít nová pravidla, nový svět, nový příběh…

Vývojáři si vymysleli 4 hlavní pilíře, na kterých bude hra stát: Hluboký příběh, Jedinečný svět, Bohaté osobní vyprávění, Reakce, volba a skutečné následky. V češtině to sice nezní zrovna přesvědčivě, ale schválně si zkuste přečíst celý text, který autoři vyplodili na Kickstarteru. Nadšení a kreativita z tvůrců přímo sálá.

Příběh hry zatím působí velmi mysteriózně, takže se mi o tady o něm nechce plkat. Co je mnohem jasnější, je tato otázka:

What does one life matter? (volně přeloženo: Co záleží na  jednom životě?)

Na to vám Torment: Tides of Numenera pomůže najít odpověď.

Pokud Torment podpoříte nyní, máte možnost dostat hru za lidovou cenu $25 (=488 Kč). Za $80 dostanete i Wasteland 2, za $130 budete mít své jméno na jednom z náhrobků ve hře, za $1000 si můžete nadesignovat vlastní NPC, za $5000 si popovídáte s Brianem Fargem a za pouhých $10000 dostanete přístup na launch party, všechny hry od inXile na dalších 10 let a jméno v úvodních credits. Yum!

Jednejte ihned! Nabídka platí do 5. dubna nebo do vyprodání zásob.

Hra poběží na Unity enginu a vyjde minimálně v roce 2015 na Windows, Mac a Linux

Než hra vyjde, můžete si zatím zahrát původní, legendární, kultovní, výborný Planescape: Torment (za pouhých $10 na GOGu).

Komentáře

komentářů