Legendární sci-fi survival horror FPS RPG od Looking Glass (Thief, Deus Ex) a Irrational Games (Freedom Force, Bioshock), které se později stalo inspirací pro sérii Bioshock, je konečně k dispozici na distribučním kanálu Good Old Games! Ačkoliv je hra velmi stará a grafika v dnešní době asi potěší málokoho, hratelnost a atmosféra neztratily ani po 13ti letech nic ze svého lesku.

Za necelých 10 dolarů dostanete na GOGu atmosférickou hru z první osoby, soundtrack, wallpaper, artworky, koncepty, rozhovor s Kenem Levinem, manuál,… zkrátka vše na co jsme u GOGu zvyklí. Digitální verze hry je odladěná pro běh pod moderními Windows  a snadno modovatelná, takže není problém si dobrodružství na lodi Von Braun zpříjemnit většími texturami, lepšími zvuky nebo různými opravami. Všechny mody naleznete tady. Hra samozřejmě nedisponuje žádnou DRM ochranou.

Pokud se mi ještě nepodařilo vás přesvědčit o koupi, tak vězte, že hra má na Gamerankings hodnocení 92%, což je o 22% víc než má Dead Space 3. Pokud se bojíte hrát o samotě, je zde co-op až pro 4 lidi (o 2 víc než má Dead Space 3). Z příběhu vám nic neprozradím, pokud chcete, mrkněte na nový trailer.

Jestli se vám líbil Dead Space a dokážete překousnout horší grafiku, pak jistě neváhejte. Za těch 200 korun to určitě stojí. Případně si můžete počkat, až tahle klasika vyjde na Steamu.

Proč se System Shock 2 dostal do digitální distribuce až po čtyřech letech prošení a slintání fanoušků si můžete přečíst v rozhovoru na Rock Paper Shotgun. Teď ještě vydat originální System Shock. GOGu!!!

 

Komentáře

komentářů