Jste fanouškem válečných her? Rádi si zastřílíte? Je vaší oblíbenou zbraní odstřelovací puška? Jestli ano, tak už zbývá jen jedna otázka. Co takhle překazit plány Němcům a Rusům v roli elitního amerického odstřelovače?

Pokud jste se dobře bavili u  původního Sniper Elite, pak jste v případě druhého dílu na správné adrese. I tentokrát přišlo studio Rebellion se hrou určenou především pro milovníky přesného míření, plížení a eliminování nepřátel. Hra je poněkud akčnější než by se na tajného a neslyšného odstřelovače slušelo, na druhou stranu tak ale uspokojí i vaše akčnější já.

Hra se odehrává na konci 2. světové války. Rusové zabírají Berlín, ale nejde jim jen o město samotné. Němci vyrábí nové a ničivé rakety V2, které by mohly být ohromnou výhodou do nadcházející války, která se nevyhnutelně blíží. Zde na scénu přichází pravý americký hrdina, který má za úkol zneškodnit německé vědce, a tím zabránit výrobě těchto raket. Příběh vám vypráví sám hlavní hrdina, což vás vtáhne do hry ještě víc. Celkově ho lze hodnotit jako podařený. Grafická stránka hry je velmi vydařená a určitě udělá radost i náročnější klientele. Efektivní podívanou ve Sniper Elite V2 je i pohled na cestu kulky po výstřelu. Projektil vidíte po celou dobu letu a máte možnost si vychutnat chvíli, kdy vystřelený náboj likviduje orgány a kosti vašeho protivníka. Tyto působivé průstřely dodávají hře tu správnou autenticitu.

Ve hře se ale nachází spousta chyb a ne vždy se jedná o maličkosti. Protivníci jsou někdy až extrémně nevyvážení. Zatímco někteří se chovají jako profesionální vojáci, kteří vás najdou kdekoliv a kdykoliv, aniž byste na sebe upozornili, druzí si vás zase nevšimnou, ani když jim zamáváte rukou před obličejem.

Poněkud nereálně občas zapůsobí i situace, kdy jste schovaní, a najednou vás objeví jeden jediný voják, načež v tu ránu jste na mušce celému táboru. Občas se musíte snažit o bezhlavé postřílení všeho, co se hýbe, aniž byste si užili pomalé záběry výstřelů a promyšlené pasti. Tyto častá odhalení a následná snažení o znovuutajení se mohou stát postupem času nudné a hru spíše zdržují od toho podstatného.

Hra má ale i pozitiva. Jako například využití zbraní a pastí, které v jiných hrách najdete jen těžko. Můžete využít explodující pasti, granáty, dynamit, ale i třeba pouhým kamenem můžete odvrátit pozornost vojáků jinam. Je zde velice pestrý sortiment možností, jak zneškodnit nepřátelské jednotky. A když máte dobrou představivost a pasti rozmístíte na důležitá stanoviště, můžete pak pozorovat, jak nic netušící vojáci umírají díky vaší vychytralosti.

Velice těžkou částí misí je útěk. Představte si, že se jako myš proplížíte až k vašemu cíli a na vzdálenost několika set metrů mu pošlete kulku z vaší pušky. Poté vás každý najde, protože důležití vědci nejsou bez ochranky a vaším úkolem teď je dostat se pryč a přežít. Samozřejmě můžete pomalým ústupem a postupným zabitím všech nepřátelských jednotek nastolit opět klid a bez jakéhokoliv stresu odkráčet.

Abych recenzi shrnul. Pro hráče náročné na grafiku a efekty je hra velice působivá, s malými nedostatky (AI). Pokud jste fandové do odstřelovačů a zpomalených záběrů, pak neváhejte a hru vyzkoušejte! Rozhodně to stojí za to!

Komentáře

komentářů