Návrat Říma do slavné série her žánru grand strategy si většina fanoušků už dlouho přála, protože první Rome byl spolu s Medieval II považován za nejlepší ze série. Jak to tak vypadá, druhého dílu se dočkáme v druhé polovině tohoto roku. Creative Assembly slibuje velikost, historickou přesnost, rozmanitost a grafickou pohlednost.

Jako prvního se nám dostalo zajímavého live-action traileru, který sice neukazuje žádný gameplay, ale určitě dokáže naladit atmosféru starověkého Říma:

Na rozdíl od přeci jen trochu jednolitějšího Shogun 2, který se soustředil na feudální Japonsko a byl pokračováním úplně prvního dílu série, budeme mít větší rozdílnost mezi hratelnými i nehratelnými frakcemi. Těch hratelných má být osm, z čehož šest již bylo odhaleno. Jedná se samozřejmě o Řím (zase si budeme moci vybrat mezi rody Julii, Brutii a Scipii) a Kartágo, Makedonii, britské Iceni, galské Arverni a germánské Suebi.

Tam, kde se Shogun zaměřoval na individuální šermířské zápasy mezi samuraji, má nyní nastoupit brutální, organizované a taktické chování římských a barbarských armád. Válka má být zobrazena taková, jaká je – krutá a temná. Na bojišti budete mít pocit, že jde o opravdovou bitvu, nijak umělecky neopentlenou. Vojáci totiž nebudou jen jinak vypadat, ale i se jinak tvářit, projevovat emoce a také dynamicky reagovat na různé podněty, např. zvednutím štítů, když na ně poletí šípy. Dobývání měst má být o mnohem méně časté než klasické polní bitvy, avšak mnohem epičtější a propracovanější než v předchozích dílech, jak to můžeme vidět na prvním gameplay demu – jedná se o obléhání Kartága 146 př. n. l. Z videa je mj. vidět, že nyní budeme moci kombinovat námořní bitvy s klasickými. (Nelekejte se, prvních pár sekund je z Rome I):

Nezbývá než doufat, že CA naplno využijí potenciál této hry a zeptat se Vás: How far will you go for Rome?

zdroj: PCgamer

Komentáře

komentářů