Jméno Richard Garriott de Cayeux možná znáte, pokud vám není cizí RPG série Ultima. V tuto chvíli je jeho nové old-school RPG Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues konečně zafinancováno. Pojďme si o hře něco povědět.

Obrázky berte s rezervou, hra je zatím ve fázi prototypů

Pokud to náhodou nevíte, tak Richard Garriott (aka Lord British) je v podstatě zakladatel celého žánru RPG videoher. Roku 1974 začal tvořit své první Dungeons & Dragons kampaně a také založil obrovskou hráčskou skupinu čítající 30 – 100 herních nadšenců, kteří se scházeli (téměř) každý pátek v domě jeho rodičů. Videohry začal vyvíjet někdy kolem roku 1980 a v témže roce také vznikal kult jménem Ultima, původně určený pro osobní počítač Apple II. Série Ultima se následně rozšířila o nějakých 20 dílů (na GOGu jich je 13) včetně jednoho z prvních MMORPG – Ultima Online (funguje již 15 let!). Dále se podílel na Lineage, Tabula Rasa…12. října 2008 se dokonce osobně vydal do vesmíru. Ale zpátky k Shroud of the Avatar, více z herní historie Lorda Britishe si můžete přečíst zde.

SotA bude středověké RPG starého střihu. Žádní panáci s vykřičníkem na hlavě, žádné šipky ukazující vám cestu k dokončení questu, žádný výběr třídy, žádné grindění a šplhání po levelech, žádné příšery, co čekají, až je milostivě vykucháte a usmažíte… Nic takového zde nehledejte. SotA vás nebude do ničeho nutit ani vás přehnaně nepovede za ručičku. Lord British klade velký důraz na samé jádro role-playing zážitku, kdy si příběh tvoří hlavně sám hráč. Ve hře bude mít každý svou roli a naprostou svobodu.

Chcete být zloděj? Okrádejte lidi. Baví vás crafting? Otevřete si kovárnu uprostřed města a máte o živobytí postaráno. Nechali jste pomřít obyvatele nějaké vesnice? Pak nečekejte, že se s vámi budou ještě někdy bavit (logické, že?). Vše bude záležet jen na vás. Žádný výběr přesvědčení ani frakce na začátku nečekejte. Celý herní svět bude striktně logický, detailní a vysoce interaktivní. Jste v tomto světě, je to skutečný svět, běžte v něm žít a prozkoumejte ho, jak vaše srdce touží.řekl Richard Garriott v rozhovoru pro Polygon.

SotA nebude MMO a nebude to ani striktně single-playerová hra. Budete-li však chtít hru projít sami, nebudete vůbec potřebovat připojení k internetu. Jak bude fungovat multiplayer není zatím úplně jasné. Jisté ale je, že bude. A bude i PvP. Na masivní bitky světů z Guild Wars 2 ale radši rovnou zapomeňte.

Možná by se ještě hodilo podotknout, že Forsaken Virtues bude jen první epizoda. Garriott plánuje každý rok vydat jednu další epizodu (datadisk chcete-li), která rozšíří herní mapu a přidá nové itemy, příšery, kouzla,… znáte to. Za každou epizodu se bude platit zvlášť.

Pokud projekt podpoříte, dostanete první epizodu za $30. Pokud chcete kecat do vývoje, stačí vám $400. Za vlastní domeček zaplatíte $500, za $1500 bude vaše postavička nad hlavou nosit titul „Lord“. Jestli si chcete naživo pokecat s celým týmem, připravte si $5000, a konečně za $10000 dostanete první Garriottovu hru Akalabeth v originálním balení a k tomu osobní prohlídku residence Lorda Britishe, vládce Britannie (cesta do Texasu se hradí samostatně).

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues pravděpodobně vyjde začátkem příštího roku na Windows, Mac a Linux.

zdroj: Polygon, Kickstarter, What is a Lord British “Ultimate” Role Playing Game?

Komentáře

komentářů