Pokud nadšeně očekáváte návrat krutého spartského válečníka do mechanik PS3, zbystřete. Zítra (27. února) vychází demoverze a při té příležitosti si Sony Santa Monica dovolilo vypustit nový trailer. Tentokrát sice bez skutečných herců, ale aspoň se můžeme kochat záběry přímo ze hry.

Launch trailer ukazuje Krata (ne Kratose proboha!) v mírně osobnější rovině, pár bossfightů, jeden rozhovor a pár dalších pohyblivých obrázků. Krve sice od minula nějak ubylo, nicméně i tak je Kratos pořád ten samý (čti: naštvaný a nelítostný) Kratos. Pověry o tom, že by se měl v Ascension smát, zůstavají naštěstí nepotvrzeny.

GoW: Ascension bude prequel k celé sérii a ukáže příběh asi nejznámějšího Sparťana (město v Řecku, pokud se vám vybavil míč nebo puk, spletli jste si stránku) pěkně od začátku. Což je v podstatě doba, kdy byl ještě Kratos schopen konverzace bez použítí čepele.

Kromě obligátního singlu bude hra obsahovat i multiplayer, kde si budete moci vzájemně rozbít držky v kůži Achilla, Persea, Oddyssea nebo Oriona (obr lovec, jemuž Zeus věnoval souhvězdí, ne rapper).  Zatím odhalené mody jsou: DM (4 hráči), CTF (8 hráčů), FFA (4 hráči) a Team Favor of the Gods (ne tak úplně TDM – 8 hráčů/2 týmy). Split-screen bude bohužel chybět. Osobně mi MP do kontextu série moc nesedí, ale jestli to bude zábavné, tak proč ne. Každopádně si troufám tvrdit, že po pár měsících od vydání to už nebude nikdo hrát, jako se tomu stalo v případě MP v Assassin’s Creed nebo Dead Space. Pokud vás problematika multiplayeru zajímá blíže, koukněte na tento dvouhodinový záznam z bety.

Hra vyjde 15. března exkluzivně na PS3, a to i v této krásné sběratelské edici.

Podle tvůrců bude Ascension nejambicióznější hra v sérii a já zatím nemám důvod o tom pochybovat.

                „Before he was a god, he was a man.“

Komentáře

komentářů