Přestože vyvolaly mikrotransakce v Dead Space 3 značnou kontroverzi, zřejmě se jednalo pro EA o krok správným směrem (čti: k větším ziskům). Od teď máme prý čekat placené bonusy ve všech oznámených hrách od tohoto vydavatele. EA holt ví, jak se dělá dobré PR.

zdroj: Gamer Sushi

Logicky by se to tedy mělo týkat her: Command & Conquer (již oznámený Generals 2 bude součástí této platformy, která bude v základu F2P), Fuse, Army of Two: The Devil’s Cartel, Tiger Woods PGA Tour 14 a SimCity. V budoucnu by se to mohlo dotknout i nového Mass Effectu, Need for Speed a sérií NHL a FIFA.

Mluví vrchní finanční ředitel Blake Jorgensen:

Možnost platit za věci cestou vyvíjíme do všech našich her, ať už za účelem dosažení vyššího levelu nebo pro koupení nové postavy, auta, zbraně, může to být cokoliv.

Zákazníci mají rádi tenhle způsob obchodu a sžívají se s ním.“ – Ehm.

Už v minulosti EA outsourcovala  několik mikrotransakčních systémů pro cizí firmy, takže není divu, že při záhlednutí potenciálu se rozhodli přesunout technologii do rodného domečku.

Díky mnohem větší jednoduchosti a lepších možnostech ukládání bezpochyby v budoucnu uvidíme více a více digitálního obchodu a hlavně více digitálních součástí hratelnosti,  shrnul Jorgensen.

Nebudu tady EA hned odsuzovat, ale nějak si nemohu vzpomenout, kdy naposledy přinesly mikrotransakce do hry něco dobrého nebo revolučního. Zatím to vypadá jen jako další otravný pokus, jak vyždímat z hráčů víc peněz.

Jen se těšte, jednou vám to nevyjde.

zdroj: SeekingAlpha.com

Komentáře

komentářů