Mobilní zařízení se cpou více a více na trh, jako by se nechumelilo. Prodeje PC klesají. Jak je to jen možné? Copak zastánci „pořádného“ hraní vymírají?

Nejdříve je tedy třeba si říci, co se vlastně stalo: Samsung představil gamepad, který se se smartphonem propojí napevno – v těle je zabudovaná NFC tektila, která umožňuje okamžité spárování. Gamepad ale podporuje jen velké smartphony, přesněji 4 – 6,3 palcové.

Gamepad od Samsungu

I když je pěkné, že už se vyrábějí i gamepady speciálně pro mobilní zařízení,  musíme se zeptat: Je to důležité? Když se na to totiž podíváte zblízka, tak si uvědomíte, že mobilní člověk v dnešní době (když už má tedy smartphone/tablet) hry hraje rovnou na dotykové obrazovce, popřípadě si připojí dedikovaný gamepad přes USB host (možno jen u Androidu). K čemu je nám tedy speciální gamepad rovnou pro smartphony (tablet tam prostě nenacpete, ani kdybyste chtěli), když se smartphony na hry nevyužívají tolik jako tablety, a gamepad, co si pořídíte za drahé peníze, nepůjde připojit i k obyčejnému počítači?

Nechci tento gamepad shazovat, ale dle mého názoru ho prostě nevyužijeme. Navíc, zcela otevřeně, tvar má jako rozsedlá plastelína a ergonomii raději rozebírat nebudu. Jestli tento gamepad někdo využije, pak nezbývá než konstatovat, že nástup mobilních zařízení na trůn se blíží. Stačí čekat než sesadí pořádné PC, a z konzolových a počítačových Top AAA titulů se stanou jen nízkorozpočtové rychlovky se slavným jménem.

Vždyť tohle přece nechceme! Já osobně preferuji herní PC a kvalitní tituly, ne špatně hratelné hříčky, jejichž hrací doba se vyšplhá stěží na 2 hodiny.

Komentáře

komentářů